top of page

בדרך לשיפוץ עוצרים אצל מעצבת פנים

הצרכים השתנו. רכשתם דירה גדולה יותר, מקבלן או מיד שניה, זקוקים ליותר אחסון, הקן התרוקן או התמלא, אין מספיק מקום לאירוח, אין מספיק חדרי ילדים, נו אתם יודעים, דינמיקה של החיים, ואז אתם מחליטים לשפץ את הבית או הדירה. קופצים לארוחת ערב עם החבר'ה  ומשתפים בהחלטה ואז כוווולם אומרים לכם:  "זה תמיד עולה יותר ממה שמתכננים, פי שניים", "תכינו יותר כסף ממה שתכננתם" , "שיפוץ הוא בור ללא תחתית" וכו' וכו'.  כמעצבת פנים,  יכולה לומר שזה לא לגמרי לא נכון, קל וחומר כאשר מחליטים לעשות את השיפוץ לבד, ללא ליווי של מעצבת פנים מקצועית.


בואו נעשה קצת סדר. להבדיל מסטיילינג, עיצוב פנים אינו מתעסק רק בצביעת הקיר, רכישת ספה, תמונה או שטיח, אלא הוא תהליך ממושך יותר ובעל ראיה רחבה יותר של לא רק איך הפרוייקט יראה אלא הוא תמיד על חבל דק בין נראות שיקית של החלל לבין מיקסום השימוש של אותו חלל לדיירים החיים בו. זה נכון שתחילת התהליך עם מעצבת פנים מתחיל בויז'ן עצמו של איך איך יראה ביתכם בסוף התהליך, אבל מנקודת זו עלינו לקחת אחורה עד לקו הזינוק וממנו נצא לדרך.תהליך העבודה עם מעצבת פנים מתחיל בויז'ן עצמו של איך יראה ביתכם בסוף התהליך


בשלב הראשון, מעצבת הפנים תתשאל אתכם, על מנת להכירכם ולקבל מכם כמה שיותר מידע אודות אורחות חייכם בשוטף ועל רצונותיכם וציפיותיכם מהדירה או הבית שבכוונתכם לשפץ. זאת, כדי שתוכל לתכנן עבורכם את בית חלומותיכם באופן המדוייק ביותר עבורכם.  לאחר מכם תציג בפניכם 2-3 סקיצות להעמדת הקירות והריהוט עליהם תדונו יחד איתה ותחליטו על זו הנכונה ביותר עבורכם. עם סקיצת העמדה שנבחרה יוצאים לדרך התכנונית ומכאן גם חשיבותה הרבה. פעם אחת, היא הבסיס לסט התוכניות לביצוע הקבלן, שבכללן, תוכנית הריסה, בניה, תאורה, חשמל, אינסטלציה ופריסות חללים רטובים, מיזוג, הנמכות תקרה, רצפה ועוד. פעם שניה, היא הבסיס להדמיה התלת מימדית ובהמשך היא גם תהווה את הבסיס לסט תוכניות הנגרות של הדירה (נגרות מטבח, רהיט סלון, ספריות, ארונות בגדים, ארונות כיור לחללי הרחצה ועוד).


תוכנית העמדה, המהווה בסיס לסט התוכניות לקבלן, לנגרות ולהדמיה.

תוכנית העמדה, המהווה בסיס לסט התוכניות לקבלן, לנגרות ולהדמיה.מהעמדה לסקיצה ומסקיצה להדמיה


בתוך שלב התכנון שזור שלב נוסף והוא זה של בחירות אריחי הקרמיקה סניטריים והברזים למקלחות, ריצוף ו/או פרקטים לכלל הבית, דלתות פנים, דלתות חוץ, גוונים לכלל קירות הבית ולנגרויות השונות, אולי חיפויי קיר, גופי תאורה  וכל מה שקבוע על הרצפה קירות והתקרה, שכן, עד אשר אלו לא נבחרו, כמעט בלתי אפשרי לסגור את התוכניות לביצוע סופי.


כאשר כל התוכניות מוכנות (ורצוי גם שכל הבחירות כבר נעשו) יוצאים למכרז קבלנים ונגרים  ויוצאים לדרך. לכל שיפוץ חשוב שיהיה מפקח או קבלן מפתח אשר ינהל את מהלך העבודה ואת התיאום בין אנשי המקצוע השונים. והמעצבת שותפה לתהליך זה כמפקחת פיקוח עליון קרי, בקשר עם מנהל העבודה טלפונית ובשטח על מנת לוודא שהתהליך מתנהל בסדר הנכון ובאופן כזה שכל אנשי המקצוע מבינים את תוכניות עיצוב הפנים.


בעוד השיפוץ דוהר קדימה, יוצאים לבחור את פריטי הסטיילינג: מיטות, ספות, וילונות, שטיחים, תמונות, כריות ועוד. כאמור שלב זה הינו חשוב מאין כמוהו, אך הוא השלב הסופי והוא פרי של תיכנון מקדים ומחשבה רבה מראש.  


כפי שהבנתם כל התהליך שתואר במאמר זה, הינו תהליך שסופו מוטב שיהיה במחשבה תחילה בשל הפרטים הרבים מאוד השזורים בו. כן, בשל מורכבותו ואורכו הוא גם תהליך יקר שמחיר הטעות בזמן השיפוץ עלול לעלות לנו בעשרות ואף מאות אלפי שקלים. אך לעבודה עם מעצבת פנים מקצועית יש עוד כמה יתרונות, שגם הם בסופו של דבר יחסכו לכם הרבה מאוד זמן, מאמץ כסף וכאב ראש:


הראשון הוא, ניהול יעיל של זמן – מעצבת פנים יכולה לסייע בקביעת חלוקת זמן ובהתאמת הלו"ז על-מנת להבטיח שכל השלבים בתהליך העיצוב מתבצעים בצורה מסודרת וחלקה.

יתרון נוסף הוא , הבחירות עם מעצבת הפנים הינן מדוייקות ותחסוך לכם חיפושים מיותרים, מתוך מקצועיותה והיכרותה עם החנויות הרלווטיות לפרוייקט שלכם, מה שיחסוך לכם זמן יקר.

והיתרון האחרון , קשור גם הוא בחסכון בכסף בסופו של דבר והוא, צמצום טעויות והצורך בתיקונים עם מעצבת פנים מקצועית ומנוסה, מסייעת למנוע טעויות ותיקונים מיותרים. בזכות הידע והניסיון המצטבר שלה.

 

Comments


bottom of page