top of page

בית בצבעי נחמה

הלך הרוח קודר, מלחמה. כולנו כואבים ודואגים לשלום החיילים בעזה,  לפצועים ולחטופים ומחכים שישובו במהרה.  

לצד המלחמה, לכולנו הרצון להראות, שלמרות הכל אנחנו ממשיכים ולצד ההרס והחורבן אנו דבקים ביצירה ובבניה, דבר לא יניע אותנו מכך.  זו מלחמה על הבית הלאומי, כאשר הבית הפרטי הוא מקום מפלט, מקום שמעניק תחושת נחמה ושקט.


ידוע כי לצבעים, השפעה משמעותית על תחושותינו ומצב רוחנו. כך גם בביתנו, בחירה בצבעים הנכונים היא כמו קסם שמעניק לנו מעט נחמה ושקט מבפנים. אז נכון, את המציאות שנכפתה עלינו לא נוכל לשנות אבל באמצעות הצבעים בביתנו, נוכל לשפר ולו במעט את הרגשתנו הכללית.

במאמר זה, ריכזתי עבורכם כמה גוונים,  שעושים טוב על הלב:


נתחיל עם הצבע הורוד שהוא צבע חמים, המייצג תחושות של רכות, אהבה והרמוניה. שימוש בצבע הורוד בבית מספק תחושה של נועזות, יחד עם רכות וחמימות והוא מקושר לתחושות של אהבה ורומנטיקה, ולכן מרבים להשתמש בו  בחללים כמו חדר השינה או חדר ילדים. גם בחללי מגורים אחרים, הוא יכול להיות אפקטיבי וליצור אווירה חיובית. מבחינה פסיכולוגית, נאמר כי הצבע הורוד מקנה תחושות של הרמוניה, ועשוי לרומם את מצב רוחנו.

בתמונה למטה, רהיט בגב פינת האוכל שנצבע בגוון 0163 טמבור, ומשרה תחושת שובבות מהולה בחמימות, רכות ואופטימיות לשוהים בחלל פינת האוכל. גוון 0163 טמבור. תמונה מתוך הפרוייקט המלא בפרדסיה אשר תוכנן עוצב והולבש ע"י מעצבת פנים כרמית גת


הצבע הכחול מקושר לים ולשמיים ולכן מביא עמו תחושה של שקט, רוגע ומנוחה. הגוון הכחול עמוק, הוא צבע מרשים שיש לו השפעה יוצאת דופן. הוא יכול לשדר תחושות מרוממות ולהשרות רוגע וביטחון עמידות תקווה ושליטה במציאות. ניתן להשתמש בו בחללים שונים בבית, ממליצה עליו בעיקר כגוון לקיר גב מיטה בחדר שינה, בשילוב עם גוונים אחרים , כמו אפור בהיר או בז' מעושן בהיר שישלימו אותו מחד וידגישו אותו מאידך.

בתמונה למטה, תקרת חדר ילד והקרניז העוטף אותה אשר נצבעו בגוון כחול עמוק (1252D טמבור) המשרה תחושת בטחון ויציבות. כלל הקירות והנגרות נצבעו בגוון אפרפר נייטרלי (NWC040 נירלט).

חדר הילדים הינו חלק מפרוייקט דירת יוקרה בעיר ימים שתוכנן עוצב והולבש ע"י מעצבת פנים כרמית גת


הצבעים החומים כמו גווני אדמה, קפה וחומים למיניהם  כשגווני אדמה וחומים משתלבים בבית, הם יוצרים תחושה נעימה של חמימות ויציבות כאילו, הטבע נכנס אלינו הביתה. הצבעים החמים מעניקים תחושה של ביטחון ושקט, בדיוק כפי שאנו מרגישים בזמן טיול או שהות בטבע וכמו תחושותינו כלפי חומרים מהטבע כמו אבן טבעית, עץ וחימר.

בתמונה למטה, גווני העץ העמוקים מכניסים את הטבע ויוצרים תחושה נעימה וביתית לשוהים בחדר הרחצה. ארון הרחצה תוכנן ועוצב כחלק מפרוייקט בדירה במרכז תל אביב שעוצבה ע"י מעצבת פנים כרמית גת.


                                       

הצבע האפור בהיר הוא צבע נייטרלי ומשתלב, והוא יכול לשדר תחושות של פשטות, יציבות ורוגע אך מאידך גם של יוקרתיות ורשמיות, תלוי במכלול העיצוב. כאשר תחושת אי-הוודאות גבוהה, הצבע האפור עשוי להקנות רוגע וביטחון. האפור הוא צבע ניטרלי שמתחבר למודרניות ולקלילות. יכולתו להתמזג עם צבעים אחרים הופכת אותו לבחירה נפוצה לעיצוב הבית.

למראה יוקרתי ומעודן ניתן לצבוע אותו על גבי טקסטורות קיר וקרניזים והוא יכול לשמש כרקע מושלם לפריטי עיצוב ולאמנות.

בתמונה למטה, קיר גב המיטה חופה בקרניזים אנכיים שנצבעו יחד עם הקיר ומשווים לו מראה יוקרתי. מספר גוון 0539 נירלט. הקיר הינו מתוך דירת יוקרה בגבעתיים שעוצבה ע"י מעצבת פנים כרמית גת


הגוון הירוק המעושן הגוון הירוק מציין טבע, ירוק, צמחיה וחיים. בירוק המעושן מעורבב גם שחור ואפור המסמלים עמידות וקשיחות. הערבוב הזה מייצר איזון  ונותן תחושה של ויטאליות ואופטימיות מחד אך גם של יציבות, תקווה ועמידה איתנה מול אתגרים מאידך. גוון זה עשוי לשמש כמקור לנחמה וחיזוק ויכול לתרום לתחושה של שקט  פנימי לו אנו כה זקוקים כאשר בחוץ סוער. הירוק המעושן בעיצוב הבית יכול לסייע ליצירת חלל נעים, ביטחוני אשר בו ניתן למצוא של נחמה ואופטימיות.

בתמונה למטה, קיר פינת האוכל בדירת יוקרה בעיר ימים שעוצבה ע"י מעצבת פנים כרמית גת נצבע בגוון ירוק מעושן (NGY071 נירלט), המשרה תחושה רגועה על היושבים סביב שולחן האוכל.


 

 

 

 

 

 

 

.

.

 

 

 


Comments


bottom of page