top of page

6 המלצות על חנויות און ליין לרכישת תמונות ופרינטים

חשיבות התכנון של קיר אומנות

בואו נדבר רגע על תמונות/יצירות/פרינטים, או נכון יותר, הרקע שלהם - הקירות עליהם הן תלויות.

מי מיכם אשר בנה או שיפץ בית/דירה, גילה (מאוחר מידי) שלא תוכננו קירות פנויים לאומנות? או לחילופין שבאותם קירות שכן תוכננו לכך, השקעים, המתגים ונקודות המאור מוקמו היכן שתכננתם למקם את התמונה? , הכנתי עבורכם כמה טיפים שיחסכו לכם הרבה זמן מאמץ וכסף מיותר. ריכזתי עבורכם כמה עצות ששוות זהב , ואיתם, כמה לינקים שווים במיוחד ליצירות!

כאשר מתכננים מסדרון ארוך, או אם קיים כבר אחד כזה בדירתכם, רצוי למקם תמונה גדולה בסופו ואף להאירה בתאורת קיר דאון לייט, מאשר לתלות כמה תמונות על גבי הקירות בצידי המסדרון.

מיקום התמונה באופן כזה, מעורר עניין רב יותר לעוברים במסדרון ושובר את הבנאליות (זיכרו, לא על כל קיר חייבים לתלות תמונה).

בתמונה למעלה, הדפס ממוסגר של דמות אהובה מסרט אשר מוקם בקצה מסדרון ארוך יצירתו של רובן איילנד.

בין שני חלונות גדולים מומלץ להשאיר מקום לתמונה גדולה ומשלימה בינהם. אחר כך יש לדאוג, שתוכן התמונה ישתלב עם המראה משני צידיה ויגזר מאותו עולם תוכן. בנוסף, כיוון התמונה יקביל לכיוון החלון (למשל בין חלונות אורכיים כמו בתמונה מומלץ לתלות יצירה אורכית), וגודלה וצבעיה יותאמו אף הם באופן כזה שהמסה הגדולה של הצבע תותאם למה שנראה דרך החלון, וכמהנגיעות צבע התואמות פריטים הקיימים בחלל בסקלת צבעוניות דומה או זהה.

בתמונה, הדפס ממוסגר ובו קולאג' אישה צעירה בשחור לבן עם זר פרחים בגוונים מעושנים אך חמים וצבעוניים על ראשה. הצבעים הכהים והירוק הם המסה הגדולה במקרה זה, וגווני הפרחים מהווים את נגיעות הצבע התואמות נגיעות צבע דומות בחלל.

מבחינת הפרופורציה, התמונה משלימה את החלונות משני צידיה גם בגודלה, ובכיוון הנחתה.

הקולאז' הינו פרי יצירתו של דדה22, להלן הקישור ליצירה: https://society6.com/product/bloom-102068236_print?curator=carmitgat

קירות כהים, או כאלו שנצבעו בצבע מעניין מהווים לא רק מוקד עניין בבית או בדירה אלא משמשים כרקע מצויין ליצירות קיר ואף למקום ריכוז תמונות אלו. בפרוייקט למעלה, כלל הבית נצבע בלבן טהור על מנת להעצים את האפקט של הקיר הצבוע בכחול-ירוק עמוק שבגב פינת האוכל. על מנת לייצר עניין נוסף תלינו על קיר זה בלבד, ריכוז של פרינטים בשחור לבן וורוד פודרה שנבחרו בקפידה מגלריית 1מתוך 135 להלן הלינק: https://www.1of135.co.il/?affID=1201

דוגמא נוספת לשימוש בקיר צבוע בגוון מעניין כרקע לתמונה ולגופי תאורה. לינק לפרינט: https://society6.com/product/flying-dandelion1741557_print?curator=carmitgat


כאשר מתכננים לתלות תמונות על הקיר מומלץ למקם ספוטים מתכווננים או פסי צבירה שיאירו עליהם מהתקרה, שכן, הם מאפשרים פיזור אור טוב יותר על היצירה. לפס הצבירה עצמו, יתרון נוסף (בין אם הוא שקוע בגבס ובין אם הוא חיצוני), שניתן להוסיף או לגרוע גופים בקלות רבה ואף לכווננם לכיוונים שונים ובכך לייצר שימוש נוסף לאותו פס צבירה גם לטובת צרכים אחרים באותו חלל.

בתמונה למעלה, 2 יצירות מבית 1of135 המוארות ע"י ספוטים מתכוונים מהתקרה. התאורה ומיקום התמונות תוכננו מבעוד מועד כך שכל ספוט מיועד להאיר תמונה אחת.

מצ"ב לינק ליצירות : https://www.1of135.co.il/?affID=1201

ואם בתכנון נכון עסקינן, אז לפניכם דוגמא נוספת לחשיבות התכנון של צבע+יצירת קיר מראש.

בתמונה, נראה שילוב של מיקום התמונה על הקו המפריד בין צבע קיר אחד לאחר. קרי, ניתן לתכנן את מיקום התמונה, כך שתגשר ותהווה מעבר צבע בין שני גווני קיר. קיר אחד צבוע באפור שקט חלק מהקיר בהמשכו באותו גוון ומקו זה והלאה, לבן. הפרינט של רובן איילנד, בעל רקע שחור המגשר בין הלבן והאפור. והנה גם הלינק לפרינט: https://society6.com/product/only-you-b1r_print?curator=carmitgat


טיפים נוספים בנוגע לתליית תמונות על הקיר:

  1. מקמו שקעים ומתגים בצד הקיר: כאשר אתם מתכננים קיר לתמונה/ות, את השקעים והמתגים ע"ג קיר זה, מקמו בצד הקיר בלבד , לעולם לא במרכז.

  2. תכנון תאורת תמונה: במידה ותיכננתם להאיר תמונה ביחרו בהארה מהתקרה באמצעות ספוטים, ומקמו אותם כ 50-60 ס"מ מהקיר. במידה ולא מתאפשרת הארה מהתקרה ואתם מעוניינים להאיר את התמונה בכל זאת, מקמו את גוף התאורה הקירי בגובה של לא פחות 220 ס"מ מהרצפה בדירות עם תקרה סטנדרטית. במידה והתקרה בבית/דירה גבוהה הגביהו את גוף התאורה הקירי אף יותר.

  3. מיקום תאורה בסמוך לדלת פנים: כאשר תולים תמונה ליד דלת פנים בבית, מקמו את גוף התאורה הקירי (במידה והוא כזה) בגובה הלבשת הדלת העליונה ואת התמונה/ות מתחתיה.

אם קירות הבית שלכם נותרו ריקים, מוזמנים ליצור קשר לפגישת ייעוץ הום סטיילינג.

Comments


bottom of page